Životopis

21. července 2010 v 16:49 | Snooki |  Biografie
Celým jménem Leona Louise Lewis se narodila 3. Dubna 1985 v Anglii. Už jako malá chodila Leona na kroužek zpěvu. Učitel zpěvu si všiml že tato malá dívenka má na svůj věk skvělý hlas takže po domluvě s rodiči otcem Aural Josiah a matkou Maria Lewis se mladá Leona mohla účastnit pěveckých soutěží. Ve svých 10 letech napsala svoji první píseň Keys To My Heart (Klíče k mému srdci).
V roce 2006 přihlásil Lou (přítel) Leonu do soutěže. Leonin první pěvecký výkon tak překvapil porotu že Simon Cawell prohlásil "Jestly ty nevyhraješ, tak tento národ neví co je hudba". Aniž by si to uvědomil, Leona nadála procházela soutěží, z kola do kola a nakonec několik dní před Vánocemi Leona soutěž vyhrála. První žena co vyhrála X-Factor v Anglii stála v objetí na podiu se svými už vypadlími spolu-soutěžícimi, naproti ní stálo publikum a tleskalo. Moderátorka Kate Thornton je zopakovala "Leona se stala první vítězkou X-Factoru, a získala smlouvu s nahrávací společností!" Poté následoval přímí přenos z firmy kde se tisknou CD a Andi Peters druhý moderátor stiskl tlačítko. Tím se historicky začal tisknout první singl Leony nazvaný A MOMENT LIKE THIS. Tohoto singlu (!) se prodalo již více jak 600 000 kusů a v Anglii (UK) to vytvořilo nový rekord!

6. ledna 2007 Leona začala pracovat na svém prvním studiovém albu. V té době o Leoně opravdu nebylo nic slyšet. Internetové stránky nepřicházeli s aktualizacemi jen v televizi běžel videoklip k singlu A Moment Like This.
O to větší rána přišla na podzim roku. MTV UK odvysílalo poprvé videoklip BLEEDING LOVE. Pilotní singl z debutového alba SPIRIT vyšvyhl Leonu nahoru tak rychle že okamžitě zabodovala né jen ve své rodné zemi Anglii, ale také ve Francii, Německu, a za océnem v Americe. Song Bleeding Love se "zaryl" pod kůži většině a Leoně se začala budovat "fanouškovská základna". Singl Bleeding Love se prodával až neuvěřitelně rychle. Singlu (který obsahuje jen 2 písně) se jen v Anglii/Irsku prodalo více jak 1 milion kusů! Na Anglickém MTV byla Leona nejhranější intepret!
O to větší očekávaní padlo na celé album které dostalo název SPIRIT. Album vyšlo v listopadu 2007. Album se po neuvěřitelných 2 týdnech stalo nejrychleji prodávané album světa! O to víc stoupla pozornost, oblibasměrem k Leoně. Poté Leona z alba vydala další úspěšné singly. Ať už Better In Time nebo Forgive Me, vše se objevilo na 1. místě hitparád.
V roce 2008 vyšla re-edice alba Spirit. Která obsahovala 3 nové písně včetně singlu RUN který měl větší úspěch v podání Leony než ve svém originále od Snow Patrol. Albumová re-edice obsahovala i nový booklet, a dvd s videoklipy.

Začátkem roku 2009 se objevily první oficiálně podané infomace o práci na druhém albu. Po t opět rozruch kolem Leony opadl. V létě toho roku na internet unikla demo nahrávka Justina Timberlaka s Leonou pojmenovaná DON´T LET ME DOWN (která se ve finální verzi objevila na druhém albu).
Leona se vrátila v říjnu 2009 s prvním singlem z druhé deshy HAPPY. Venku se objevil i videoklip.
Poté měly věci rychý spád. Venku se objevil název druhého alba - ECHO, nové fotografie, informace o knížce! 13. října 2009 vyšla autobiografická kniha DREAMS i s nezveřejněnými fotografiemi od Deana Freemana, a soukromého fotoalba Leony.
13. listopadu 2009 (pátek 13.) vyšlo druhé album Echo v Anglii a Irsku. Poté v Německu, ve zbytku Evropy přes Ameriku až do Japonska - takto putovalo vydávání alba.
S tím se také objevily ata na první turné Leony Lewis zatím jen v UK (Anglie/Irsko)! Data stále příbívají do seznamu, a už je jen otázka času kdy se Leona rozjede po zbytku Evropy!
Spekulace o druhém singlu z alba se objevili začátkem prosince. 5. prosince se objevil oficiální cover sinlu I Got You. Druhým a posledním singlem z éry Echo.
Fanouši bojovali za třetí singl. Vytvořili speciální anketu a server na kterém se v rámci propagace mohl v jeden výkend stáhnout song Outta My Head - i přes velkou snahu, rádia song odmítla. Album Echo bylo na konci své cesty.
15. července měl světovou premiéru v pořadu BBC Radio 1 v show Scotta Millse pilotní singl COLLIDE z nové již třetí desky. Leona však byla kvůli písni zažalovaná za použití instrumentálního podkladu DJe Avicii - pravím jménem Tim Bergling. Jestli soud vyhrála a nějak se domluvili se zatím neví. Videoklip se ovšem natočil.

Za životopis děkuji stránce: leonalewis.blog.cz
 


Komentáře

1 Pat Pat | Web | 10. září 2011 v 11:44 | Reagovat

Ahoj děkuji za uvedení zdroje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama